„Při dechové zkoušce se na displeji kontrolního přístroje objevila hodnota přesahující jedno promile alkoholu. Navíc test na omamné a psychotropní látky detekoval amfetaminy a cannabis,“ uvedla tisková mluvčí Hana Kroftová.

Tím to ale nekončilo. Do třetice se na základě policejní evidence ukázalo, že dotyčný dvaatřicetiletý muž z Berouna má řízení motorových vozidel zakázané. Svým chováním se tak měl dopustit trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Policisté řidiče zadrželi, zakázali mu další jízdu a případ prověřují pro podezření ze spáchání zmíněných trestných činů.

Hned počátkem měsíce také dopravní policisté odhalili dva řidiče, kteří požili návykové látky. Nejprve druhého odpoledne za Kařezem hlídka zastavila nákladní vůz s návěsem a mimo jiné řidiče vyzvala, aby se podrobil testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. „Byl pozitivní na přítomnost látky cannabis. Devětadvacetiletý řidič se následně podrobil lékařskému vyšetření. Po obdržení výsledků bude ve věci rozhodnuto,“ sdělila mluvčí.

VEČER VYPIL LAHEV VÍNA

Třetího před polednem pak dopravní policisté v Jiráskově ulici okresního města zastavili Audi A6. Řídil ho šestačtyřicetiletý muž mající v Rokycanech bydliště.

„Dechová zkouška byla v tomto případě pozitivní na alkohol, s výsledkem necelých 0,3 promile. Řidič uvedl, že předchozí den vypil lahev vína,“ popsala Kroftová. I tak ale policisté další jízdu řidiči zakázali a jeho jednání oznámili příslušnému správnímu orgánu k vyřízení.