Zřejmě zpříjemnit Velikonoce a připravit se na pomlázku chtěl zloděj, který navštívil rokycanskou Billu. Necelých tisíc kinder vajíček zmizelo z regálu. Moc dlouho si je ale neužil. Policisté si na něho došlápli. Mladíkovi hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
Od osmého března prověřovali rokycanští policisté krádež v jednom z rokycanských obchodů. „Dle oznámení měl první březnovou neděli odpoledne přijít do prodejny muž, který si do nákupního vozíku vložil téměř tisíc čokoládových vajíček a poté prodejnu opustil, aniž by za zboží zaplatil," konkretizovala mluvčí PČR Hana Kroftová. Škoda byla vyčíslená na sedmadvacet tisíc korun.
O den později přišel do Billy znovu a tentokrát se předmětem jeho zájmu stalo osmnáct kusů dětské výživy a toaletní papír. Lapka ušetřil za nákup sedm tisíc korun.
Podezřelého muže ale zachytily kamery a během pár dnů se jej podařilo policistům ustanovit. „Policistům z obvodního oddělení Rokycany, kteří případ prověřovali, napomohli jejich plzeňští kolegové," uzavřela Kroftová. Ti třiadvacetiletého mladíka z krajského města ze záznamu poznali, jelikož se jedná o muže, který byl už v minulosti za majetkovou trestnou činnost potrestaný.
Policisté už pobertovi sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a vzhledem k tomu, že byl v posledních třech letech soudem za obdobnou trestnou činnost potrestaný, hrozí mu nyní v případě uznání viny v pravomocném rozhodnutí až tříletý pobyt za mřížemi.