Zdá se, že práce nenechavce, který řádil na Zbirožsku, byla systematická. Během několika posledních měsíců totiž mizel kovový materiál. „Prvotní šetření ukázalo, že byla odcizena listová péra na nákladní vozidla, železný šrot, motor, převodovka k nákladnímu vozidlu a další kovové předměty,“ konkretizovala první případ mluvčí Policie České republiky Jana Tomková. Škodu odhadli zbirožští profesionálové na více než čtyřicet tisíc korun.
Další oznámení o přečinu krádeže přijali také radničtí muži zákona. Do tamějšího areálu skládky vnikl během uplynulého víkendu drzý lapka, který si odtud odnesl několik autobaterií. „Pachatel překonal oplocení a poté se vloupal do objektu, odkud odcizil akubaterie od motorových vozidel o celkové hmotnosti překračující dvě stě kilogramů,“ uzavřela Tomková. Předběžné škody v tomto případě nepřesáhnou ani pět tisíc korun.

Třetí kauza se stala minulé úterý v Kařízku. Majitel rodinného domu objevil na svém pozemku nezvané hosty. Podle zjištěných informací po střetu rychle zmizeli s argumentem, že pouze shánějí kovový šrot. Muži se uvedené jednání zdálo podezřelé, a proto o události informoval policii. V rámci spolupráce pak tamější starosta upozornil na možné nebezpečí rozhlasem.
V podobné situaci se krátce nato ocitli také Holoubkovští. Rovněž zde se pohybovaly dvě podezřelé osoby, jež se dostaly na pozemek pod záminkou opravy okapů.

Policisté by znovu chtěli upozornit na případná nebezpečí, která se nejčastěji týkají seniorů. Podstatné je podezřelé jedince na svůj pozemek vůbec nepouštět. „Důležité jsou také preventivní kroky, a to zejména dobře zabezpečit svůj dům nebo byt,” sdělila Tomková. Pokud se už osoba stane obětí krádeže nebo svědkem trestného činu, je žádoucí poskytnout policistům co nejvíce informací: pohlaví pachatele, jeho přibližný věk a výšku, fyzické nebo jiné zvláštnosti.