Online reportáž

První potvrzené případy nákazy koronavirem se v Česku objevily 1. března. Výrazněji stoupat začal počet nakažených v úterý, kdy přibylo 25 nových případů nákazy koronavirem, za středu se počet zvýšil o 31 nakažených a ve čtvrtek o 22, v pátek o 25.

Testy na koronavirus provádí 18 ověřených laboratoří. Kontrolují vzorky odebrané zdravotníky, jsou mezi nimi i soukromá zařízení. I lidé, kterým testování nedoporučí lékař či hygienik, se mohou nechat otestovat, musí si to ale sami zaplatit.

V zemi platí nouzový stav a vláda s platností od půlnoci z neděle na pondělí zakázala cizincům vstup do ČR a Čechům cestování do zahraničí.

Vláda v noci dál zpřísnila opatření, která mají šíření koronaviru bránit. S účinností od dnešních 06:00 rozhodla o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších.

Hospodští musí své podniky nechat zavřené. Vyplývá to z mimořádných opatření, které vyhlásila vláda.
Vláda kvůli koronaviru zpřísnila opatření: zavřela restaurace i obchody

Opatření má trvat do úterý 24. března 06:00. Se stejnou účinností kabinet zakázal přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník