Po čtyřleté pauze se vrací do Rokycan Akademie řemesel. Odstartuje už pozítří, tedy 22. října, v devět hodin ráno. „Akademii řemesel, která je letos zaměřená na technické obory v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání, organizačně zajišťuje ÚP ČR kontaktní pracoviště Rokycany spolu s partnery, mezi něž patří především město, TJ Sokol Rokycany, Střední škola Jeřabinová ulice, Svaz dopravy a průmyslu ČR a mnoho dalších," prozradila Andrea Štochlová z ÚP.

Akce odprezentuje možnosti, které děti osmých a devátých tříd aktuálně mají při výběru svého povolání. Řada z nich totiž do podání přihlášek tápe, kterou cestou se v životě vydat dál.

„Na Akademii budou přestavené obory jednotlivých středních škol a učilišť v Plzeňském kraji zároveň s významnými zaměstnavateli v našem regionu. Pro návštěvníky je rovněž připravený bohatý program, do kterého se aktivně zapojili sami studenti vystavujících škol. Účastníci výstavy se mohou těšit na ukázku práce budoucích barmanů, módní přehlídku, prezentaci bojového umění nebo kvíz o hodnotné ceny," doplnila Štochlová.