Po čtyřleté odmlce uspořádali dobrovolníci akci Hasiči dětem. Dějištěm byl areál malé vodní elektrárny Darová a pro kluky i děvčata byla přichystána řada atrakcí. Včetně vodní skluzavky do Berounky a jízdy v motorovém člunu, což ocenili i dospělí. Děti si dále vyzkoušely stříkání z ručních stříkaček na terč a plechovky, házení míčku na přesnost, chůdy, střílení ze vzduchovky, průlez tunelem, hod kroužků na trn, jízdu na vodním šlapadle, atd.

Nechyběly ani drobné a praktické dárky pro malé účastníky. „Každý z nich obdržel i špekáček na opečení a limonádu. Náš sbor připravil navíc ukázku, jak správně a rychle zdolat vznícení rostlinného oleje na pánvi během smažení s použitím poklice nebo vlhké utěrky zamezit přístup vzduchu k ohni. Lidé často ve zmatku použijí vodu, což má fatální následky. Jaké, to viděli všichni z bezpečné vzdálenosti,“ zdůraznil Radek Kočka z SDH Břasy. Následoval zásah při fingovaném požáru domu, kdy byl zapálen smontovaný objekt a děti se také zapojily.

Doplnění vody bylo zajištěno z rybníku v Oseku
U dálnice nad Rokycany vzplálo obilné pole. Hořelo i u Strašic a v Číčově

Finále obstarali profesionálové z Radnic a přitažlivá byla i komentovaná prohlídka elektrárny. Právě jejímu majiteli i správci a přátelům z SDH Osek patří velký díl za spolupráci.