Tajemství přírody je název týdenního tábora s přívlastkem příměstský. Organizují ho pracovníci DDM během jarních prázdnin a obnáší výlety, hry, soutěže, enviromentální i sportovní aktivity. Připojil se oddíl Divoká Orlice - doma s táborem Bez nudy a také týdenním pobytem v Krkonoších.

Středeční odpoledne a večer je vyhrazen v kuželně SKK (Jiráskova ulice) lize neregistrovaných. Od 17 Relax Hrádek - Klokani, v 18 Bohemka - Hrádek, v 19 Tři plus dvě – Kovostav (dohrávka 2. kola) a ve 20 hodin H-sport – Bohemka (dohrávka 4. kola).

Ve čtvrtek 14. března jsou v knihovně na Masarykově náměstí pořádané dvě zajímavé akce. Na dopolední Hrátky s pamětí (od 10 hodin) naváže v 16.00 cestopisná přednáška Americký sen v podání Jakuba Greschla.

Majitelé psů musí zaplatit poplatek za psa v Rokycanech do konce března (město nezasílá složenky na platbu místních poplatků). Lze je hradit v pokladně radnice v hotovosti nebo platební kartou, možný je také bankovní převod. Pokladna úřadu sídlí v přízemí radnice na Masarykově náměstí.