Ejpovičtí hasiči sbírali šrot

Ejpovice - Brigádu na sběr železného odpadu uspořádali členové sboru dobrovolných hasičů v Ejpovicích. Byli u toho ti zkušenější, ale také benjamínci, S traktorem a valníkem objeli celou obec a sami můžete posoudit, že šrotu si pro ně spoluobčané připravili hodně.

Sbor, který má svoji výjezdovou jednotku, disponuje dopravním automobilem a cisternovou stříkačkou značky LIAZ. kromě činnosti v Ejpovicích zajišťuje požární ochranu v sousední Klabavě.

Hrádečtí stahují aplikaci

Hrádek – Do konce letošního roku je bezplatně mezi obyvateli města prodloužena možnost využívat mobilní aplikaci V obraze. Představitelé Hrádku věří, že dvouměsíční lhůta povede k jejímu výraznějšímu rozšíření. Kdo si dosud aplikaci nestáhl a šance ho zaujala, má možnost v Google play nebo App Store.

Ilustrační snímek.
Středočech jel bez papírů, ale s drogou

Liblín se chystá na testy

Liblín – Městys na severu okresu drží smutný republikový primát. Koronavirem se tu nakazil každý čtvrtý obyvatel. Výrazně se do statistiky promítlo onemocnění uživatelů i zaměstnanců tamního Domova sociálních služeb (93 případů, přičemž čtyři klienti skončili v nemocnici). Právě dnes se zde rozběhne druhé kolo testování na Covid 19.

Situace je s ohledem na výsledek prověrky slušně řečeno složitá. Vedení DSS má zájem především o pracovníky přímé péče u lůžka a o uklízečky.

Pěknou hodinku zrušily Příkosice, Kornatice i Prašný Újezd

Rokycansko – Nadcházející víkend má v několika místech okresu přívlastek posvícenecký. Jenže tradiční záležitost včetně pondělní Pěkné hodinky museli kvůli stávajícím omezením zrušit třeba v Kornaticích či Příkosicích. Přidávají se k nim v Prašném Újezdu na severu Rokycanska.