Dobřívští žádají o dotace

Od osmnácti hodin dnes jednají v zasedačce úřadu zastupitelé. Mimo jiné o dotační smlouvě na stavbu parkoviště před prodejnami nebo o příspěvku z ministerstva pro místní rozvoj na výstavbu fotbalových kabin či na komunikaci Pořičiny. Součástí schůze jsou dále kupní smlouvy, rozpočtová opatření a příprava projektů na roky 2021 a 2022.

Kamenný Újezd čeká audit

Kamenný Újezd – Výběrovým řízením na bezbariérový přístup a stavební úpravy se zabývají dnes odpoledne zastupitelé v obci u Rokycan. Začínají v sedmnáct hodin a v sále úřadu se věnují i protipovodňovým opatřením. kanalizaci, vodovodu, rozpočtové změně, auditu, či kanalizaci za pilou.

Dárci krve si opět přivstali

Rokycany – Vždy v pondělí a ve čtvrtek (oba dny mezi 6. a 9. hodinou) míří do nemocnice nad městem dárci krve. V rámci odběrových dnů odevzdávají nejcennější tekutinu, přičemž nezáleží na krevní skupině. Požadavků je stále hodně a návštěvníci musí splňovat přísná hygienická kritéria (roušky, dezinfekce) i všechny podmínky, týkající se koronavirového onemocnění.

Poncarová vydala další dílo

Rokycansko – Spisovatelku Janu Poncarovou (se silnými vazbami k Dobřívu a jihu Rokycanska vůbec) proslavily dva romány: Eugenie a Podbrdské ženy. V novém díle Alžběta a Nina: Tajemství mojí babičky ožívají zmizelí lidé i místa. Děj je zasazený do brdské vesnice a do Sudet, přičemž se odvíjí podle skutečných událostí a v příběhu opět vystupují reálné postavy. Babička s vnučkou společně odkrývají rodinnou historii odehrávající se na pozadí dvacátého století. Na pultech knihkupectví měl být román 22. října, jenže většina knihkupectví má nyní zavřeno.

Hasiči cestovali v noci k Oseku

Rokycansko – Profesionální hasiči z rokycanské Komenského ulice cestovali v pátek po 22. hodině k Oseku. Při dopravní nehodě se nejprve věnovali vyproštění pasažérů a pak dalším nezbytným úkonům. Už odpoledne dobrovolný sbor z Hrádku asistoval při transportu pacienta.

Podatelna rokycanského úřadu omezí provozní dobu

Rokycany – Vládní opatření ovlivní i chod podatelny Městského úřadu Rokycany. Omezená provozní doba je stanovena v pondělí od 7:30 do 12:30 hodin a ve středu od 11:30 do 16:30 hodin. Telefony: 371 706 111, 371 706 211, e-mail: epodatelna@rokycany.cz