Dobřívští žádají o dotace

Od osmnácti hodin dnes jednají v zasedačce úřadu zastupitelé. Mimo jiné o dotační smlouvě na stavbu parkoviště před prodejnami nebo o příspěvku z ministerstva pro místní rozvoj na výstavbu fotbalových kabin či na komunikaci Pořičiny. Součástí schůze jsou dále kupní smlouvy, rozpočtová opatření a příprava projektů na roky 2021 a 2022.

Kamenný Újezd čeká audit

Kamenný Újezd – Výběrovým řízením na bezbariérový přístup a stavební úpravy se zabývají dnes odpoledne zastupitelé v obci u Rokycan. Začínají v sedmnáct hodin a v sále úřadu se věnují i protipovodňovým opatřením. kanalizaci, vodovodu, rozpočtové změně, auditu, či kanalizaci za pilou.

Brigádník František Cajthaml nastoupil na sobotní ranní směnu před pátou hodinou. Po rozednění se nad řekou válel mohutný mlžný opar.
První pasažéři přívozu v Darové cestují do plzeňských firem

Dárci krve si opět přivstali

Rokycany – Vždy v pondělí a ve čtvrtek (oba dny mezi 6. a 9. hodinou) míří do nemocnice nad městem dárci krve. V rámci odběrových dnů odevzdávají nejcennější tekutinu, přičemž nezáleží na krevní skupině. Požadavků je stále hodně a návštěvníci musí splňovat přísná hygienická kritéria (roušky, dezinfekce) i všechny podmínky, týkající se koronavirového onemocnění.

Poncarová vydala další dílo

Rokycansko – Spisovatelku Janu Poncarovou (se silnými vazbami k Dobřívu a jihu Rokycanska vůbec) proslavily dva romány: Eugenie a Podbrdské ženy. V novém díle Alžběta a Nina: Tajemství mojí babičky ožívají zmizelí lidé i místa. Děj je zasazený do brdské vesnice a do Sudet, přičemž se odvíjí podle skutečných událostí a v příběhu opět vystupují reálné postavy. Babička s vnučkou společně odkrývají rodinnou historii odehrávající se na pozadí dvacátého století. Na pultech knihkupectví měl být román 22. října, jenže většina knihkupectví má nyní zavřeno.

Hasiči cestovali v noci k Oseku

Rokycansko – Profesionální hasiči z rokycanské Komenského ulice cestovali v pátek po 22. hodině k Oseku. Při dopravní nehodě se nejprve věnovali vyproštění pasažérů a pak dalším nezbytným úkonům. Už odpoledne dobrovolný sbor z Hrádku asistoval při transportu pacienta.

Podatelna rokycanského úřadu omezí provozní dobu

Rokycany – Vládní opatření ovlivní i chod podatelny Městského úřadu Rokycany. Omezená provozní doba je stanovena v pondělí od 7:30 do 12:30 hodin a ve středu od 11:30 do 16:30 hodin. Telefony: 371 706 111, 371 706 211, e-mail: epodatelna@rokycany.cz

1) Od páté hodiny ranní nastupuje na směnu k vodě František Spěváček ze Stupna. Vypomáhá kolegům od přívozu pod Darovou, pokud si vybírají dovolenou. Musí tady být včas a nasvítit prám. Případně vypumpovat vodu z podpalubí, protože hned po páté hodině míř
Spěváček zaskakuje za odpočívající převozníky