Mlečické školy jsou zavřené

Mlečice – Mateřská i základní škola v obci na severu Rokycanska zůstávají na sklonku dubna zavřené. Včera i dnes kvůli přívodu pitné vody, což je záležitost, která negativně ovlivňuje chod Mlečic.

Plískovští využijí dotace

Plískov – Od devatenácti hodin jednají dnes zastupitelé. V rámci veřejného jednání mohou dorazit i další zájemci při dodržení aktuálních nařízení. Hovořit se bude o dotacích na nový zdroj vody, zateplení kulturního domu a územním plánu Plískova. Účastníci dále schvalují kalkulaci vodného a stočného na letošní rok.

Čistička v Cekově
Kořenová čistička pro Cekov znamená nižší stočné

Rokycanští čtenáři věnovali 45 mobilů

Rokycany – V rámci akce Čas pro přírodu odevzdali čtenáři rokycanské knihovny 45 starých mobilů! Dále dva tablety a značné množství nabíječek.

Vše si nyní odveze specializovaná firma, která se postará o ekologickou likvidaci přístrojů a z každého takto odevzdaného mobilu převede na účet Jedličkova ústavu v Praze deset korun.

Nakupující přišla o peněženku

Rokycany – Krádež v jednom z rokycanských nákupních center zaměstnává policisty. Neznámý pachatel využil nepozornosti zákaznice a z uzavřené přední kapsy jejího batohu si přivlastnil peněženku. S osobními doklady, platební kartou a hotovostí 350 korun. Škoda nebyla výrazná, ale mohla narůst, pokud lump s kartou dál manipuloval. (vh)