ROKYCANY - Už jen necelý týden (přesněji do středy 11. ledna) lze odevzdat svůj hlas v soutěži o nejhezčí stromořadí. V Plzeňském kraji je do ankety zařazena alej U Saské brány v centru Rokycan a podle aktuálních poznatků získala hodně příznivců. Pokud jste se dosud nezapojili, zde jsou stránky prestižní konfrontace: alejroku.cz/2022.

RADNICKO - Sněm mikroregionu Radnicko měl volební nádech. Předsedou se stal Jan Altman (starosta Radnic), místopředsedy jsou Miroslav Kroc (Břasy) a Petr Uher (Zvíkovec). V předsednictvu dále zasednou Radek Darda (Březina), Luboš Pták (Bušovice), Jitka Spalová (Hlohovice) a Roman Dibus (Terešov).

Z prvenství se radoval Štochl, ale vítězi se stalo všech dvacet účastníků
Hůrky slavily devadesát let Sokola za zelenými stoly

ROKYCANY - Od 9. do 11. ledna bude demontována vánoční dekorace v Rokycanech. Tedy světla na lampách veřejného osvětlení (Plzeňská, Pražská ulice) a a odstrojena bude výzdoba na Malém i Masarykově náměstí. „Včetně betlému, efektů na kašně a jako poslední budou odstraněné oba stromy. „Ten velký, který měřil třináct metrů, městu darovala Jana Nejedlá z Mirošova a pětimetrový smrk u Střelnice byl od Lucie Hrabákové z Borku,“ sdělila mluvčí úřadu Adriana Jarošová.

SVOJKOVICE - Kvůli pomoci osobě v nouzi cestovali v úterý odpoledne profesionální hasiči z Radnic k sousedům do Břas.

Večer byli v akci kolegové z Rokycan, neboť ve Svojkovicích došlo k požáru budovy. Zamířily sem i výjezdové jednotky SDH z Oseku a Holoubkova.

ROKYCANSKO - Na webových stránkách Rokycanského deníku je v plném proudu anketa O nejsympatičtější fotbalový klub okresu zo rok 2022. Vzbudila značný zájem odborníků i laiků, neboť do včerejška už hlasovalo hodně přes pět tisíc lidí!

V čele jsou nečekaně malé Němčovice, když Dukla nasbírala kolem patnácti set hlasů. S odstupem ji pronásleduje Primalex Břasy (k tisícovce příznivců), třetí je zatím Město Zbiroh (přes sedm set fanoušků), atd. vyjádřit přízeň svému oddílu lze až do 18. ledna!