Volit se bude v pátek, tedy 5. června, od čtrnácti do dvaadvaceti hodin. Druhým termínem je sobota 6. června, kdy budou volební místnosti otevřeny od osmi do čtrnácti hodin.

„Policie přijala v souvislosti s konáním voleb opatření k zajištění vnitřního pořádku a bezpečnosti. Policisté se v těchto dnech zaměří především na kontrolu veřejného pořádku v obcích a také ochranu volebních místností. Budeme spolupracovat i se členy okrskových volebních komisí,“ informovala policejní mluvčí Jana Tomková.

Deník se zeptal v ulicích okresního města náhodně vybraných chodců, zda k volbám půjdou a jestli už jsou rozhodnuti, kterému z kandidátů dají svůj hlas.

Nezbývá, než se nechat v pondělí překvapit výsledky. Další podrobné informace zveřejníme příští týden.

Hynek Miško
63 let, Strašice

Svůj hlas do volební urny určitě o víkendu vhodím. Bude patřit ČSSD, protože mám rád pana Paroubka a souhlasím s jeho názory. Nikdy bych na něj nehodil vajíčko, jak se teď při kampani ČSSD děje. Podle mě to mohou dělat jen hlupáci, je to neslušné.

Jan Šauer
23 let, Ejpovice

K volbám určitě nepůjdu. Myslím si totiž, že bych výsledek svým hlasem nijak nezměnil. Navíc se mi bohužel zdá, že je úplně jedno, kdo nakonec vyhraje. Volit nechodím nikdy. Třeba s dědou si v tom nerozumím, ten chodí pokaždé.

Věra Hudecová
61 let, Rokycany

Volit samozřejmě půjdu. Chodím pokaždé, protože je to podle mého názoru naše občanská povinnost. Pokud někteří lidé k volbám nechodí, tak ať si pak nestěžují, jak to dopadlo. Rozhodnutá ještě úplně nejsem, ale zřejmě dám svůj hlas levici.

Michal Vozák
23 let, Zbůch

K volbám do Evropského parlamentu nepůjdu. Myslím si, že politické strany utrácejí zbytečně hodně peněz za kampaně, aby přilákali lidi, ale po volbách už sliby neplní. Navíc nevím, koho bych volil, protože je úplně jedno, kdo tam nakonec bude.