„Původně se mělo asfaltovat už na sklonku srpna, jenže termín byl posunut. Pro veškerou dopravou je v sobotu i v neděli zakázán vjezd od kruhového objezdu u Střelnice až po křižovatku u sokolovny,“ uvádí mluvčí městského úřadu Adriana Jarošová. Uzavřena bude v sobotu pošta v Jiráskově ulici. Nejbližší pobočka je až v Plzni, konkrétně v nákupní centru na Rokycanské třídě.

Objízdná trasa je vedena obousměrně ulicemi Třebízského a Soukenická. Chodci mohou využívat chodníky a cyklostezku v Jiráskově ulici a její přecházení bude možné po původním asfaltu u Střelnice a u sokolovny. Nedoporučuje se pohyb po nově vyasfaltovaném úseku.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Změny se dotknou autobusové dopravy. Čtyřicet spojů pojede v sobotu 9. září z náhradní zastávky. Umístěna je v Plzeňské ulici u vchodu do parku U Plzeňské brány. Odtud vyrážejí i autobusy MHD. V neděli 10. září budou zajíždět autobusové spoje už na nádraží.

Dny evropského dědictví v Rokycanech
Rokycany se v sobotu poprvé zapojí do Dnů evropského dědictví

Druhá etapa od 11. září

Hned v pondělí 11. 9. bude zahájena spojená II. a III. etapa opravy Jiráskovy ulice. Od křižovatky Jiráskova s ulicí Svazu bojovníků za svobodu až za okružní křižovatku Jiráskova a ulice Josefa Růžičky. Jiráskova ulice bude nadále jednosměrně průjezdná ve směru na Prahu. Nebude však možné odbočit z Jiráskovy ulice ulicí Svazu bojovníků za svobodu do Dukelské ulice a nelze ani využívat parkoviště u starého nádraží.