Výjimku mají jen místní při cestě k lékaři, do zaměstnání, dopravě dětí do škol, atd. Ovšem jen s maximální opatrností a podle pokynů pracovníků dodavatelské firmy. „Předpokládáme, že až do 3. listopadu bude pokračovat úprava krajnic, značení vozovky a úklid,“ má jasno starosta Břas Miroslav Kroc.

Stavební ruch v lokalitě však zdaleka nekončí. Od 23. října je uzavřena silnice od benzínky v Břasích do Radnic. Nejprve s třídenním frézováním vozovky, následnou opravou vodovodních uzávěrů a přípravou na položení dvou asfaltových vrstev. Což se podle harmonogramu odehraje mezi 8. a 16. listopadem. Do konečného termínu 25. 11. je pak v plánu zaměření silnice, její značení a čištění. Přestože rakovnická společnost chce za příznivého počasí termíny zkrátit, musí se obyvatelé Břas obrnit trpělivostí s tím, že oficiální objížďka je vedena přes Újezd u Svatého Kříže.

Složitější to mají zákazníci, kteří chtějí pro ovoce a zeleninu do areálu Sadů Schwarz. „Je to i pro nás nepříjemná komplikace, ale nedá se nic dělat. Na sociálních sítích jsme zveřejnili plánek, kudy se k nám lidé dostanou. Od Radnic bez problémů, z druhé strany lze využít boční ulici od křižovatky na Darovou. Dobrodružnější je cesta z Přívětic nebo kolem Primalexu zadní branou přímo do areálu,“ vypočítává varianty spolumajitel firmy Richard Schwarz.