ROKYCANY – V úterý 2. dubna otevřela dveře dokořán škola v ulici Míru. Zvala nováčky i jejich rodiče a osazenstvo si připravilo pro příchozí tvořivé dílny, přehlídku zvířátek nebo vystoupení pěveckého sboru.

ROKYCANY – Sotva skončila ve vestibulu knihovny na Masarykově náměstí jedna výstava, je tu další expozice. Potrvá až do konce května a má název Od lidové hudby k dalším žánrům. Instalována je k Roku české hudby 2024.

HRÁDEK – Obyvatelé i návštěvníci města vyrazí ve čtvrtek večer do divadla a nemusí nikam daleko. Komedie Ani o den dýl! začne v sále Domu kultury úderem 19. hodiny.

ROKYCANSKO – V pořadí 30. Orientační jízda Rokycanskem je na pořadu v pátek 5. a v sobotu 6. dubna. První den se startem na rokycanském Masarykově náměstí, kde nebude chybět výstava historických vozidel. Ve 20 hodin se první ze 140 (!) posádek vydá směrem tábořiště Kobylka pod Liblínem (35 km). Druhý den se startuje do denní etapy na 85 km v devět hodin.

Připomeňte si 29. orientační jízdu Rokycanskem na našem videu:

Zdroj: Deník/Václav Havránek

ZBIROH – Dětská a možná trochu strašidelná prohlídka se koná v zámku nad Zbirohem v pátek 5. dubna od 19 hodin. Předchozí rezervace je nutná na telefonu 602 527 632 nebo na e-mailu pokladna@zbiroh.com.