„My už máme kandidátku v Rokycanech plnou od června, kdy byli uchazeči zvoleni tajným hlasováním. Obnáší jedenadvacet jmen a lídrem i kandidátem na starostu je současný místostarosta Jaroslav Mráz,“ uvedl za místní sdružení ODS Jan Šašek. Nynější starosta Jan Baloun se rozhodl na post starosty nekandidovat. Dodejme, že prvních sedm jmen na listině obsadili současní zastupitelé.

V Radnicích favorizuje Občanská demokratická strana stávajícího starostu Josefa Paška.

Rovněž sociální demokraté jsou připraveni. „V okresním městě je pořadí prakticky stanovené a připraveni jsme například v Hrádku i Břasích,“ hlásila za výkonný výbor Jindřiška Behenská. Konkrétní jména sdělovat nechtěla. Přesto se v Rokycanech proslýchá, že adeptem na starostu by mohl být šéf Jednoty Vladimír Šmolík.

Významným subjektem je v centru okresu sdružení Pro naše Rokycany. Nyní ho reprezentuje šest zastupitelů a také chystaná kandidátka pro říjnový výběr obsahuje známá jména. Lídrem má být nynější místostarostka Marie Hlávková.

„My to máme dobré u myslivců. Je totiž pravděpodobné, že budeme v Rokycanech preferovat Jiřího Zajíčka nebo Zdeňku Liškovou a oba jsou hájeni,“ smál se mluvčí OV KSČM Lubomír Dufek. Nevyloučil však jinou variantu!