Členové baptistické církve z Plant City, což je čtyřicetitisícové město na Floridě, zde chtěli podpořit tuto odnož křesťanství. "Šestidenní program Američanů byl plný akcí. Dopoledne navštěvovali školy a žáci i studenti se tak skvěle zdokonalovali v anglické konverzaci. Odpolední a večerní čas byl určen akcím pro veřejnost," přiblížila pobyt hostů z USA zkušená tlumočnice Alena Rothová.

Prostorem, který hosté z USA i domácí věřící navštěvují, se stal objekt bývalé zemědělské správy v rokycanské Klostermannově ulici poblíž Penny marketu. Pod dohledem uměleckého malíře se tu zájemci věnovali akrylovým barvám. Další díl projektu byl věnován deskovým hrám a účastníci nezapomněli ani na hudbu či mluvené slovo.

Podle návrhu ředitelů mateřských, základních i středních škol dorazili kantoři do obřadní síně radnice
Rokycany poprvé ocenily pedagogy. Bylo jich jedenáct

Pravidelná setkání: angličtina pro maminky s dětmi je v Klostermannově ulici vždy ve čtvrtek dopoledne (více informací Lauren na telefonu 777 141 393), studium Bible rovněž ve čtvrtek od 17 hodin a bohoslužby druhou neděli v měsíci od 10 hodin (aktuálně 9. dubna).

Příležitostně jsou pořádané další akce v angličtině pro mládež i dospělé.

Baptisté v Rokycanech navazují na kolegy z Plzně, kde fungují už třináct let. Řadí se k Bratrské jednotě baptistů v ČR a jsou součástí hnutí, které sdružuje kolem 100 milionů lidí, především v USA. Jde o křesťany vyznávající víru v Ježíše Krista, přičemž se hlásí k radikálnímu křídlu protestantské reformace.