ROKYCANY – Charitativní běh (nebo pochod včetně kočárků) pro Emmičku Hájkovou se koná v sobotu dopoledne. Startuje mezi 9. a 10. hodinou před rokycanskou radnicí s cílem v Kamenném Újezdu (zhruba čtyři kilometry po cyklostezce). Zápisné je 100 Kč, ale organizátoři z STG Rokycany berou i větší obnos. Věnují za to účastníkům náramek. V cíli je zajištěné opékání uzenin, pivo z Loužku a především setkání s úžasnou holčičkou, na jejíž podporu se akce koná.

PŘÍVĚTICE – Májový průvod Přívěticemi vychází v sobotu úderem 14. hodiny z centra obce. Na 19. hodinu hasiči chystají taneční zábavu na návsi a pozvali kapelu Procházka Band.

TROKAVEC – V hospodě Na Pančavě bude v sobotu 20. května od 15 hodin vyprávět cestovatel Pavel Műhlbachr o loňském putování Aljaškou a divočinou západní Kanady. Už ve 14 hodin ale na stejném místě začne zkušební Trokavecký výměník ve stylu nevyhazuj, daruj a vyber si. Jde o věci, které doma zabírají místo a lze je darovat. Zájemci mohou takové předměty nosit už od 13. hodiny a případně si z nabídky vybrat, co by se jim zamlouvalo.

MEDOVÝ ÚJEZD – Představitelé obce pořádají v neděli 21. května od 15 do 18 hodin hudební odpoledne pro dříve narozené. Dějištěm bude hostinec U Černíků se vstupem zdarma a malým občerstvením. Zahraje a zazpívá Duo Mužovi.