Seriál obnášel v uplynulých letech řadu závodů na území celé republiky. Vynechané nebylo ani Rokycansko, neboť centrem jedné z akcí byl Trokavec. Letos to však zatím nejde, takže organizátoři zvolili jinou formu.

Místo okřídleného rčení: Březen, za kamna vlezem a duben, ještě tam budem je tu zcela odlišná výzva: Komu se nelení, tomu se zelení!

Aktivita s názvem Neleň, zeleň, byla tedy zahájena 17. dubna a pořadatelé věří, že díky ní společně zalesní Česko. Za každých patnáct kilometrů se bude sázet jeden strom!

Podmínky nejsou vůbec složité. Na webové stránce www.nelenzelen.behejlesy.cz stačí vyplnit registrační formulář a v něm počet uběhnutých kilometrů, svůj čas a kraj. Vítězný region s nejvíce naběhanými kilometry získá nejvíce stromů, ale sázet se bude všude.

Strom si ale budou moci zasadit účastníci sami, a tím pomohou přírodě dvojnásobně. Ať už na Den za obnovu lesa, který se uskuteční v říjnu letošního roku nebo už dříve. Jednotlivé termíny budou dopředu vypsány v aplikaci Klub nového lesa, kde se budou moci zájemci přihlásit. Neváhejte, kapacita totiž bude omezena!

Jak se zapojit?

Vyběhněte kolikrát chcete, kolik kilometrů chcete kdykoliv v časovém rozmezí do 22. května.

Není potřeba nikde platit žádný poplatek, akce je zdarma.

A co za to?

Dobrý pocit z pomoci přírodě, zalesníte Česko!

Natrénujete na závody Běhej lesy.

Můžete dokázat, že váš kraj je králem běhání!

Podpoříte imunitu!

Získáte osvědčení o účasti, které vám pošleme na e-mail a budete se jím moci pochlubit na sociálních sítích. Tak zvedněte tlapu, jestli se vám nelení, ale zelení a vyběhněte! (mah)