Patrné to bylo dopoledne v ulicích okresního města, kde by se kluci s metlami v ruce dali spočítat na prstech jedné ruky. Za přáteli se spíše vydali rodiče se svými ratolestmi, jejichž košíčky obsahovaly hlavně vajíčka sladkosti. Na Oseckém vrchu jsme přece jen zaregistrovali skupinku čtyř rozesmátých dětí, které byly s úlovkem viditelně spokojené.

Ani ve Volduchách to nebylo o moc lepší. Přece jen nás ale dvě školačky nasměrovaly na netradiční koledu k Neumannům. Na plotě roubenky visely instrukce a podle pokynů zájemci zazvonili. Obyvatelé domu jim zamávali a návštěvníci vyprášili papírový zadek na vratech. Odměnou bylo barevné vajíčko z košíku.

Ilustrační foto
Končící Velikonoce: vítr, sníh a náledí v Plzeňském kraji

V Oseku se mezi kamarády vypravila skupina odrostlejších mužů. Symbolické šlehání přineslo aktérům něco na zub a pro zahřátí. Což v devíti stupních přišlo docela vhod.

Liduprázdné Litohlavy se mohly pochlubit jen otevřeným obchodem a klid zbraní panoval také v Klabavě. Zkrátka nouzový stav s omezeným volným pohybem ovlivnil i finále prodlouženého svátečního víkendu…