Smrt třináctiletého chlapce, na něhož padla začátkem týdne v Lubenci fotbalová branka, je mementem i pro funkcionáře na Rokycansku.
„Díky předsedovi krajského svazu Romanu Berbrovi jsme dostali bezpečné branky v rámci projektu FAČR. Kromě toho ale máme další konstrukce, které využívají většinou dvanáctiletí nebo třináctiletí ligoví borečkové. Je pravidlem, že je po tréninku nebo zápase hned pokládáme,” uvedl Pavel Grimm za FC Rokycany.

Radek Vodrážka, který patří do trenérského týmu v Příkosicích, už pád nezbytné fotbalové propriety zažil. Naštěstí bez vážnějších následků, ovšem v klubu Čechie možné nebezpečí nepodceňují: „Založili jsme přípravku a tyče jsou ukotvené, takže pád nehrozí,” konstatoval Vodrážka.
Bezpečné branky od svazu obdrželi i Zbirožští. Mají ale s ohledem na péči o mládež další konstrukce a hodlají jim věnovat ještě větší pozornost. „Právě jsem se domlouval s předsedou Petrem Kuglerem. Začneme branky k sobě svazovat klasickým cyklistickým zámkem, aby nedošlo k jejich překlopení,” reagoval na náš dotaz funkcionář Jaroslav John.