„Nechápu proč tenhle úsek, od Černého kříže po roh Klostermannovy ulice, není na rozdíl od jiné zeleně města udržovaný,“ dodala. Nespokojená byla také s údržbou zelených ploch. „Doma už jsem sekala zahradu čtyřikrát , kolem to nebrali ještě ani jednou. To se můžeme potom zbláznit, když je to městu jedno. V úseku je sedm rodinných domů“ namítala.

Úsek „nikoho“ nepatří podle slov starosty Jana Balouna ale městu. Je kraje a starost o něj přináleží Správě a údržbě silnic (SÚS) Rokycany. „Dosud údržbu zajišťovalo město, ale našli vyhlášku, že by měl zeleň obhospodařovat vlastník pozemku. Teď je věc ve stádiu jednání mezi námi a městem o součinnosti,“ uvedl náměstek SÚS Pavel Fait.

„O situaci vím, obyvatelé ulice volali, že se na ně zapomnělo. Informoval jsem je o faktu, že úsek není v majetku Rokycan. Po domluvě s odborem rozvoje města, ale nebude problém věc vyřešit,“ reagoval na situaci starosta.

Hned tak ale podle něj ještě občané asi uspokojeni nebudou. Okamžitě jim vyhovět nepůjde, protože firmy mají nasmlouvané práce, musí úsek nějak začlenit do plánu. Vzkaz pro občany přesto zní: Město se do budoucna zajištění údržby úseku nezříká.