Od 9 do 16 hodin návštěvníci dostanou příležitost seznámit se s lidovými řemesly a dovednostmi spjatými s těmito svátky.

O Bílé sobotě se tedy u Horáka bude možné přiučit zdobení kraslic různými technikami, košíkářství, drátování, perníkářství či paličkování. K vidění, ale také k mání stejně jako v předchozích případech, bude rovněž několik druhů keramiky, větší velikonoční dekorace i vizovické pečivo. Návštěvníci si budou moci také něco vlastnoručně vytvořit a ochutnat tradiční pohoštění. Letos se nově představí i speciální čajovna.

„Nebude chybět ani vyhlášení výsledků soutěže pro školy na velikonoční téma, tentokráte vědomostní,“ uvedla Zdeňka Janská. Jinak se mohli letos zájemci zúčastnit soutěže o nejdelší pomlázku. Doručené výtvory budou k vidění během sobotní akce.

V muzeu se ale návštěvníci dočkají i zábavy, o níž se postará několik vystupujících. „Folklórní soubor Sluníčko a Rokytička mají ve svém programu mimo jiné loučení se zimou a další vystoupení s jarními motivy. Folkové Duo Pachnerovi zase představí své autorské písně, včetně úryvků z pašijí,“ dodala Janská. Kromě toho s pohádkou pro děti vystoupí divadelní soubor Dráček.