Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Biologie zaměstnala starší žáky

Rokycany – Mladí biologové včera zápolili v Domě dětí a mládeže (DDM) v Rokycanech. V rámci okresního kola olympiády se utkalo patnáct žáků osmých a devátých tříd.

6.4.2011
SDÍLEJ:

V rámci olympiády, která se uskutečnila v DDM v Rokycanech. Na snímku poznávací část absolvují Jaroslav Pešek a Tereza Štochlová, oba z gymnázia.Foto: Deník

Mimochodem, v tutéž dobu se do soupeření pustili stejně staří příznivci biologie po celé republice. „Už čtyřicátý pátý ročník olympiády měl zaměření na tělní pokryv rostlin a živočichů,“ sdělila předsedkyně poroty Milena Vatahová. Nad řešením úkolů se v Rokycanech sešli žáci všech místních škol, tedy ulice Míru, Čechova a TGM, dále ZŠ Osek, Hrádek, Zbiroh a Gymnázia Rokycany.

Soutěžící museli zvládnout čtyři části. Započítával se i vstupní úkol ze školy. Na místě se pak věnovali teoretické části, složené ze čtrnácti poměrně těžkých úkolů. Dále na účastníky čekala část praktická, při níž museli určit dvacítku rostlin a stejný počet živočichů, vždy se zařazením pod rod a druh. Poslední úkol byl laboratorní. V případě pěti vzorků bylo na základě mikroskopování třeba rozpoznat, zda jde o srst nebo umělé vlákno.

„Nejtěžší pro mě byla poznávací část. Nebylo lehké se někdy mezi podobnými typy rozhodnout,“ sdělila Veronika Sarah Kleglová ze ZŠ Osek. Doplnila, že na olympiádu se připravovala s pomocí učitelů, ale také samostudiem doma. „Úkoly teoretické části nám daly dost zabrat. Vyžadovaly zevrubné znalosti a bylo nutné se hodně soustředit,“ mínila Tereza Štochlová z Gymnázia Rokycany. „Při řešení olympiády mi hodně pomohla školní příprava a práce v laboratoři,“ zvažovala.

Výsledky nebyly včera ještě známé, ačkoli komise ve složení Dan Šatra, Alena Ungrová, Jana Nobilisová, Marie Süssová a už zmíněná předsedkyně, zasedla k opravám sotva žáci s úkoly skončili. Za pořádající DDM Rokycany nám Dana Bernasová řekla: „Podle poroty bylo letošní zadání olympiády celkově těžké a mezi nejobtížnější patřila laboratorní část.

Autor: Božena Šopejstalová

6.4.2011
SDÍLEJ:
Uhynulá ryba. Ilustrační foto.

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Miloš Zeman v Domažlicích
20

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

FOTO: V Dobřívě se dařilo Mlečickým a dětem z Mirošova

Dobřív – Areál u vodního hamru v Dobřívě byl v sobotu zadaný pro dětské hasiče. Uskutečnilo se zde okresní kolo soutěže Plamen.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení