„Pocházím totiž z Valašska a když jsem tu tuhle nabídku přistoupil,“ věděl jsem, že mne Moravané s cennými poznatky ve štychu nenechají,“ tvrdí rázovitý šedesátník, pro něhož sezona začala už před měsícem. S tím, že si zákazníci mohou dovézt už připravený kvas nebo šest až deset týdnů čekat, až jim ho zkušený provozovatel připraví. „Ovoce je hodně a potvrzují to především švestky i jablka. V menší míře třeba i kdoule, jenže mají málo šťávy,“ má jasno Veselý, který zkusí novinku, a to celerově-jablečnou pálenku

Destilační provoz je ve Zbiroze (a nejen tady) pečlivé hlídaný a prochází pravidelnými kontrolami. Štamgasti se sem sjíždějí nejen z Rokycanska, ale také z Hořovicka i Rakovnicka. Obdivují tu valašský koutek a ohlas mají speciální etikety.

Konzumenti se pochopitelně pídí po ceně, která je v případě Zbiroha docela zajímavá: „Stoupající ceny energií nebo třeba obyčejného koštěte pociťujeme i my. Přesto za litr padesátiprocentní slivovice účtujeme 210 korun za litr,“ dodává šéf pálenice.

Součástí ovocných plantáží v nedalekých Břasích je palírna, kde se každý rok mění v destiláty zhruba 80 tun ovoce. Přijímají ho zde vždy v sobotu odpoledne a také z tady s relací kolem dvou stovek za litr. „Jak dlouho to vydrží, to si ale netroufám odhadnout,“ konstatoval šéf sadů Richard Schwarz.

Zhruba na stejné úrovni drží ceny v Měčíně na Klatovsku. S tím, že zde kvas nepřipravují, ale zákazníci si ho musí dovézt. Nejvíce frčí švestky a s nimi dorazil i pan Ladislav ze sousední vesnice: „Předností je ochota provozovatelů. Tedy možnost domluvit si přesný čas.“