Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Borecké trápí prach a štěrk

Rokycany - Budování vytoužené kanalizace s sebou nese i problémy, lidé žádají zvýšení dohledu nad stavbou.

22.6.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Snem občanů Borku byla dlouhé roky kanalizace. Pomocí sdružení projektů přes mikroregion se konečně vloni díky evropským penězům práce podařilo zahájit. Průběh výstavby ale některé z usedlíků zatěžuje, nadšeni nejsou ani ti, co obývají Pražskou ulici Rokycan. Svědčí o tom jejich připomínky. Za nespokojené redakci oslovil také Josef Mašek.

„Prosil jsem o návštěvu pracovníků odboru životního prostředí města kvůli posouzení situace v úseku budování kanalizace Borek,“ informoval. Vysvětloval, že už téměř měsíc jsou na hlavním tahu ve směru Praha sužováni množstvím prachu, hluku a překračováním rychlosti v u– vedeném úseku.

Se svými stesky není sám, potvrdila to i místostarostka Marie Hlávková. „Stížnosti se většinou týkají prašnosti. Kontroluji si, zda firma provádějící práce dbá na kropení, ale platnost opatření nemá samozřejmě trvalý ráz,“ konstatovala Hlávková.

Sedání všudypřítomného prachu určitě nezabrání, jestliže se stavba dvakrát za odpoledne pokropí,“ souhlasí s uvedeným Mašek.
„Prašnost se stavbaři opětně řešená byla a kropení území sledujeme,“ sdělila za odbor životního prostředí Miloslava Tůmová. „Problémem ale je, že v horkách to za chvíli už vypadá stejně,“ doplnila.

Lidé poukazují také na štěrk odletující hlavně od náklaďáků rychle projíždějících úsekem. Poškozuje zaparkovaná auta. Nelíbí se jim ani, jaký má průjezd těžkotonážních aut přes díry v silnici dopad na okolní domy. Ve věci kontaktovali městskou policii. „Vím o hlášeních poškození vozidla. Teď naposledy o víkendu to bylo i okno,“ uvedl velitel městské policie Petr Wohlmuth. „Aby se předešlo problémům, v místě byla snížená rychlost. Podle mě se ani lokalitou rychle přepravit nedá. Řidiči by takovou jízdou přes nerovnosti po překopech poškozovali vlastní vozidla. Spíše se podle mého jedná o nešťastnou náhodou odmrštěné kamínky,“ zvažoval.

Přes uváděné Otakar Mašek jménem svým i dalších občanů oblasti města žádal o opětovnou intervenci u firmy provádějící práce. „Opravdu nám to značně ztěžuje život!“ zdůraznil.

„Podobná situace nastává při každé takové stavbě. Setkáváme se s tím i v ulici B. Němcové. Je věcí dodavatele, aby práce na tak frekventované silnici ukončil v co nejkratší době,“ zastává názor Tůmová. Uvedla, že podle sdělení odboru dopravy by nepříjemnosti měly skončit po vybudování všech domovních přípojek – nejdéle do 30. června. „Pak se provoz vrátí do normálu,“ je přesvědčená.

Autor: Božena Šopejstalová

22.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

FC Rokycany
11

Rokycany byly v Tachově bez nároku

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

Plzeň – „Dobrý den, já potřebuju oznámit, že v Plzni na krajským soudě vybouchne v jedenáct hodin bomba, na shledanou.“ To je věta, kterou před dvěma lety vyslovil Štěpán Paleček (39), a za kterou si odsedí čtyři roky za mřížemi.

FOTO: Akademie řemesel se s obtížemi vtěsnala do Střelnice

Rokycany – Davy lidí po celý včerejšek směřující do Střelnice a naopak signalizovaly velkou akci.

Zelená Hora je jako spící Růženka, řekl prezident v Nepomuku

Plzeň - I poslední den návštěvy prezaidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji jste mohli sledovat v on-line reportáži Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení