Součástí okresního města je Borek. A představitelé Rokycan na svůj satelit nezapomínají, což potvrdilo sobotní oficiální zprovoznění dětského hřiště. Bylo dokončeno a předáno začátkem června s celkovými náklady bezmála 900 tisíc korun.

Víkendovou akci zahajovala Borecká běhna. Pohyb pro malé i velké účastníky prověřila trať ke kapličce dlouhá 700 metrů. Ti odvážnější zvládli i vodní překážku. „Medaile a občerstvení máme pro všechny,“ pyšně hlásil vodník v roli startéra.

Následovalo zábavné dopoledne s malováním na obličej a především vyzkoušením prvků v areálu pro nejmenší. Sestava obsahuje závěsnou houpačku s hnízdem, hrazdu, kolotoč, dobrodružný most se stupínky, pružinové houpadlo, rotační válec atd. Zkrátka kluci i děvčata tu mají prostor bezpečně se vyřádit!

Na své si přišli i znalci muziky. Zejména té tvrdší, neboť na pódiu se až do noci střídala osvědčená seskupení. Budulínek, S.A.R.S., Chuan Pedro Rodriges, BooReek, Blue Steam nebo Ape Town. V obležení se ocitli i extraligoví hokejisté Plzně.