„Osud kontejnerů, do nichž jsme ho ukládali, visí na vlásku. Jsou obavy, zda se tuto položku podaří dostat do rozpočtu města,“ svěřil se Deníku s problémem místních nedávno Václav Vaník. Dodal, že zmíněné velkoobjemové nádoby v místě fungovaly tři roky, jedna za tratí směrem ke Žďáru, druhá u hřiště. „Lidé si na ně hodně zvykli. Vyvážené byly podle potřeby odvíjející se od práce na zahrádkách. Je to dobrá věc a využívají se skoro celý rok. Za dobu, co tu existují, se nestalo, že by se nějaká černá skládka poblíž vyskytla,“ hodnotil Vaník. 

„Zrušit tyhle kontejnery by byl veliký krok zpátky. Sice je krácený rozpočet, ale v dané položce se s tím musíme nějak vyrovnat,“ ujistila místostarostka Marie Hlávková.
„V loňském roce jsme měli po Rokycanech deset velkokapacitních kovových kontejnerů na bioodpad,“ oznámil Josef Hůza mající odpadové hospodářství města na starosti. „Tlak na omezování nákladů sice stále platí,“ dodal, „ale navzdory výdajům souvisejícím s jejich vyvážením padlo rozhodnutí, že počet kontejnerů snižovat nebudeme.“ Zkušenost totiž podle Hůzy ukázala, že bioodpad je základem pro zakládání černých skládek. Pak už lidé přihazují jen další nepořádek.
Borek ani další místa tedy letos v možnosti ukládání zbytků ze zahrádek krácena nebudou. Do rodinné zástavby by dokonce měly přibýt sklolaminátové zvony, podobné těm na odkládání nepotřebného papíru či plastů. Nové budou ale určené výhradně na měkký bioodpad.