VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Borek propojil nový nadjezd

Rokycany – Třídenní úplná uzavírka v ulicích Ke Střelnici a Tichá v městské části Borek středou skončila. Vyžádala si ji optimalizace trati, hotový nadjezd nad železnicí se nově napojoval na komunikaci a pokládala se vrchní vrstva vozovky.

29.4.2010
SDÍLEJ:

Během třídenní dopravní uzavírky v části Borku došlo k propojení komunikace s nově vytvořeným nadjezdem nad tratí. Most se ale vyklenul výše a bezprostřední sousedé mají problémy.Foto: DENÍK/Božena Šopejstalová

Po více než půlroce prací by si tedy obyvatele Borku měli oddychnout od stavebního ruchu a překážek normálního žití. Spokojeni ale leckteří nejsou.

Zůstávají připomínky bezprostředních sousedů stavby, zaznívající už od počátku dění. „Před zahájením prací jsme se s plány neseznámili a pak už bylo pozdě na námitky,“ postěžovali si. „Ale i kdybychom se seznámili, kdo neumí číst ve výkresech, změny dobře nerozliší. „Pozdě jsme tak přišli na to, že se most (poz.: kvůli troleji) oproti svému předchůdci vyklene výše. S tím souvisí nejeden problém, včetně způsobu napojení mostu na dřívější chodníky,“ uvedli.

„Konkrétně my tu budeme jako v bunkru,“ podotkla Marie Suchanová. „Před domem nám vyrostla zeď a zábradlí, auta budou jezdit skoro v úrovni našeho prvního patra. Z druhé strany kolem trati vyroste zeď. Je dva dvacet vysoká. Kolik sem půjde světla?“ posteskla si. Když zjistili, co je čeká, bouřili se. „Prý jsme ale měli na problémy upozornit dřív. Nevěděla jsem, že plány budou někde vystavené. Postup je postup, ale přesto mě strašně mrzí, že se kvůli problému nikde nedovoláte,“ říká Suchanová.

„Na základě reakcí boreckých občanů jsme svolali kontrolní prohlídku za účasti dodavatelů díla. Ukázala, že stavba je prováděná podle schválené projektové dokumentace,“ sdělil k záležitosti mostu vedoucí odboru dopravy MěÚ Rokycany Jaromír Kalčík. „Kromě toho – v rámci připomínkového řízení před zahájením stavby výhrady nezazněly. Objevily se až po započetí realizace díla,“ dodal.

„Pořád byl čas něco s tím dělat. Jedni rozhodování ale přehazují na druhé,“ zdůraznili Suchanovi. „Představitelé města také slibovali, že stavba se nás příliš nedotkne, a přitom máme strach o statiku domu. Pořád se tu všechno chvěje. Bude nutné ji nechat prověřit,“ poukazují.

Výtky jsme slyšeli i od dalších občanů. Třeba ke sloupu, který zůstal uprostřed chodníku, nebo k výškovému rozdílu mezi zakončením chodníku a okolním terénem. „Umíte si to představit v zimě, když všechno klouže? Kdo se nahoru na chodník dostane?“ podotkla Ludmila Prantnerová. „Už letos, protože to po starém nešlo, jsme si užívali. I ke stojanu s vodou jsme to museli brát oklikou. Teď budeme most obcházet znova?“ ptala se. Připomínky měli i jiní. Hlavně se ale těšili, až přestavba skončí.

„O připomínkách víme a dokončenou stavbu si samozřejmě pozorně prohlédneme. O problémech, které by eventuálně přetrvaly, bude město jednat dál,“ slíbil místostarosta Jaroslav Mráz.

Autor: Božena Šopejstalová

29.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

V Mýtě byl opět vytvořen jediný okrsek pro téměř dvanáct set voličů. V místnosti tedy bylo zpravidla plno a zamířili sem na kontrolu i policisté.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

AC/DC Špejbls Helprs zamíří v sobotu večer do Volduch

Volduchy – Fanoušci legendární skupiny AC/DC se chystají zítra do kulturního domu ve Volduchách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení