Jedním z infikovaných je zaměstnanec personálního úseku, který se měl nakazit při bujarém večírku v jednom pražském klubu.

„Okamžitě jsme zahájili rozsáhlá preventivní opatření. Byly trasovány a osloveny osoby, které přišly s nakaženým do kontaktu. Nařízeny byly karantény,“ uvedla ředitelka oddělení Marta Párová.

Testy však odhalily další případ a proces se opakoval. Zjištěny byly přímé kontakty nakaženého s 25 lidmi, jejichž pondělní prověrka končila večer s negativními poznatky. Přesto všichni zůstávají čtrnáct dnů doma v izolaci. Kontrolnímu měření se podrobí v prvním srpnovém týdnu.

Část personálu přešla do režimu home office, rovněž na dva týdny. Zájemci, kteří se necítí stoprocentně fit, se mohou nechat dobrovolně otestovat. Firma jim prý náklady proplatí.

Ilustrační foto.
Borgers: K nákaze došlo během veřejné produkce

Do areálu firmy na jižním okraji města lze vstoupit výlučně s rouškou. Ty jsou povinné ve společných prostorách (šatny, toalety či vstup na jiná pracoviště). „V halách ústenky nevyžadujeme, protože tam nyní teplota atakuje rekordy,“ dodala Párová.