Jedná se asi o necelou stovku metrů, od autobusové zastávky k ZŠ.

„Bezpečí dětí jsme dali prioritu. Akce byla vlastně tou první, jejíž realizování jsem ve funkci začal koncem roku 2014 vyřizovat. Všechno se ale neuvěřitelně táhlo,“ zavzpomínal starosta Miroslav Kroc. Nyní ovšem už spokojený, že konečně se záležitost dala do pohybu. Chodník bude ze zámkové dlažby a výstavbu má na starosti firma Tyc. Dění se protáhne až do poloviny září, protože současně se budou dělat i parkovací místa. Vzniknout by jich měla dvacítka.

„Nyní rodiče vysazují děti skoro na přejezdu, ty pak musí přebíhat vozovku.

Aby vznikl prostor pro záměr, ve výsledku komunikaci trochu rozšíříme i na úkor školní zahrady. Kromě dobré osmdesátky aut, jež tam s dětmi najíždějí, později odpoledne i večer místa určitě využijí ti z dospělých, co chodí sportovat do tělocvičny,“ věří starosta.

Červenec se v Břasích nese i ve znamení vytváření klidové zóny s in-line dráhou v bývalé ultramarince. „Chceme vytvořit uzavřený prostor, kam bude zakázaný vjezd autům, uprostřed s nepravidelným oválem in-line dráhy o délce komunikace zhruba čtyř set metrů,“ objasňoval Kroc. Dodal ještě, že s dokončením počítají v září.

Ilustrační foto.
Mladá žena přišla o mobil ve Lhotě pod Radčem