Chtějí opravit místní komunikace, a to v okolí hornických domků ve Stupně a kolem bývalé ultramarinky, což odhadem spolkne čtyři miliony. Přípravu projektu odstartuje podzim. V areálu ultramarinky plánují také opravu komína a rekonstrukci rybníka. Projekt už je hotový.

Ve Stupně kolem nádraží a v Břasích u hasičárny by se místní díky většímu podíluz daní měli také výměnou za starou a málo už funkční kanalizaci dočkat nové. Na to budou třeba nejméně tři miliony. Projektová dokumentace už se připravuje. „Generální rekonstrukce elektroinstalace v Základní škole Stupno obec vyjde zhruba na dva miliony. korun. Projekt se dokončuje,“ uvedl starosta Miroslav Kroc. Pokud získají povolení, o jehož vydání usilují od roku 2013, rádi by rovněž vystavěli chodník v dolním Stupně. Bude se ale i bourat, a to objekt takzvaného Chudobince. Stojí totiž v ostré zatáčce a brání ve výhledu.

Pokračovat se určitě bude i v opravě někdejšího kina, kde nyní sídlí lékárna, doktoři, obchod a hospoda. „Minulý týden tam byla dokončená oprava střechy za osm set tisíc korun. Příští rok se počítá s fasádou a podestou. Pokud zbudou prostředky, novou fasádu potřebuje také budova obecního úřadu,“ dodal starosta.

„Plán investic Rokycan pro příští rok se bude řešit v září a říjnu,“ sdělil první místostarosta Tomáš Rada a dodal: „Pokud zastupitelé rozhodnou, v což věřím, že město převezme majetek TJ Sokol, příští rok bude veliký objem peněz potřebný na rekonstrukci sokolovny (poznámka: napadení dřevomorkou).“

Mnohamilionové investice budou podle Rady směřovat i do rekonstrukce vodovodního a kanalizačního řadu. Akcí, jež je potřeba zrealizovat, je spousta. Která z dalších ale dostane zelenou, se teprve rozhodne.