BŘASY - Několik žádostí v úterý 23. listopadu večer posoudí zastupitelé Břas. Týkají se modernizace dětského hřiště, opravu budovy stupenské školy nebo rekonstrukci místní komunikace. kromě toho se účastníci budou od 18.30 ve stupenské Prokopcovně věnovat prodejům ploch, rozpočtovým opatřením nebo komplexnímu pozemkovému uspořádání ve Stupně.

BUŠOVICE - Svoz nebezpečných složek odpadu chystají na sobotu 27. listopadu představitelé Bušovic ve spolupráci se specializovanou firmou. Začínají ´doma´, a to od 8 do 8.30 u bušovického Domu služeb. Následuje Střapole (8.45 až 9.15 na návsi) i Sedlecko (9.30 až 10.00 u obecního objektu). Zbavit se lze barev, olejů, pneumatik, malých elektrospotřebičů, atd.

MLEČICE - Změna vytápění v hasičské zbrojnici byla stěžejním bodem při minulém jednání mlečických zastupitelů. Posuzovali tři nabídky zmíněné zakázky (vesměs z blízkého okolí). Jako ekonomicky nejvýhodnější zvolili zpětnou vazbu firmy z Chrástu.

Na Masarykově náměstí byl instalovaný vánoční symbol
Vánoční smrk pro Rokycany vyrostl na Kotli

STUPNO - Den otevřených dveří byl na čtvrtek 25. listopadu plánovaný ve stupenské devítiletce. Jenže kvůli karanténním opatřením je akce, spojená s prezentací činnosti jednotlivých tříd, přesunuta. Zatím na 2. prosinec…

VOLDUCHY -Základní škola ve Volduchách od včerejška osiřela. Minimálně na čtrnáct dnů a důvodem je masivní nárůst pozitivně testovaných zaměstnanců napříč profesemi. Onemocnění covidem u nich bylo zjištěno během víkendu. Do systému hygieniků byl předán seznam žáků druhých tříd pro potřebu Chytré karantény. Budou posléze testováni PCR metodou. Chod mateřské školy v obci pokračuje.

Předsváteční akce má v Kolorce (útulná prodejnička v rokycanské ulici Míru) tradici. Od včerejška do pátečního podvečera je určena dvěma holčičkám. Emmičce se spinální svalovou atrofií a Natálce, popálenou na příměstském táboře. Realizace je snadná. Všichni, kteří dárky donesou, si musí i něco koupit (šperky, dekorace, kabelky, apod). „Je pondělí po poledni a už máme 1300 korun,“ pochlubila se za organizátorky Michaela Nídelová. Jen plánovaný koncert na Střelnici se neuskuteční.