Největší pozornost věnovali brouzdališti. Na léto je sice připravené, ale jeho celkový stav, vyžadující si časté opravy, zároveň s rozsahem vodní plochy dělají představitelům města těžkou hlavu.

 Dětský bazén má totiž rozměry třicet krát třicet metrů. Kdo si ale představuje, že rozdíl objemu vody, která se vejde do něj a do velkého koupaliště, bude markantní, by byl překvapený. Množství, jež podle informací provozovatele pojme ten dětský, je pouze nepatrně menší.

„Na přestavbě malého bazénu jsme se domluvili. Každopádně ho chceme zmenšit kvůli objemu vody i změně materiálu, ze kterého bude vybudovaný," informoval sta- rosta Vladimír Šmolík. „Bazé- novou vanu už nechceme udělat z betonu a odlaždičkovat, protože obložení opadává a neustále je třeba opravovat. Chtěli bychom zvolit nový trend, který zavádí většina měst. Brouzdaliště teď pořizují z nerezu," doplnil.

Radní také při kontrole shledali dobrou připravenost na sezónu, ale na návštěvníky v panujícím chladném počasí nenarazili. Letos kvůli němu do areálu zatím nezavítala ještě ani pětistovka lidí.

Po létě by se dalšího omlazujícího kroku měl dočkat velký bazén. „Pokud chceme udržet areál v nadstandardní formě, jsou potřeba některé úpravy. Za prioritu zastupitelé stanovili vylepšení dna koupaliště. Pro letošek jsou na to v rozpočtu vyčleněné zhruba čtyři miliony," uvedl starosta.

Kroků omlazovací kúry je schválených ještě několik. Teprve, až se plán kompletní rekonstrukce naplní, uvažuje město, že jako pověstnou závěrečnou třešinku postaví repliku dřívější slavné restaurace, jíž architekt Libra vtiskl podobu lodi.