V sobotu odpoledne se tak ocitl v obležení rybník v Oseku. Kluci tu absolvovali pár hokejových utkání a ti nejmenší zkoušeli první nesmělé krůčky.
Rušno bylo rovněž v Holoubkove. Klub amatérských bruslařů se spojil s cyklisty rokycanské stáje AC Sparta a uspořádal maratonský závod. „Na start se postavilo pětadvacet odolných účastníků. Vždyť teploměr ukazoval -14 stupňů Celsia. Přítomnost avizoval i cyklista Milan Spěšný, ale podmínky ho odradily,“ nechal se slyšet představitel klubu Zdeněk Rubáš.

Závod na 24 okruhů (každý z nich měřil osmnáct set metrů) začal krátce po deváté hodině. Na čele se brzy utvořila desetičlenná skupina, která se po úvodních pěti okruzích roztrhla. Vpředu zůstalo elitní kvarteto Holub, Balda, Bohuslav a Rubáš. Stíhací a vzorně spolupracující vedli Jiří Zajíček, Dušan Mastný i Pavel Diviš. Po deseti kilometrech se utrhl Tomáš Holub a předvedl osamocenou spanilou jízdu.

Na druhého v cíli získal náskok dvou a půl okruhů! pronásledovatelé se někde kolem třicátého kilometru sjeli a bylo jasné, že se bude rozhodovat o medailistech až v koncovce. Nejdříve nastoupil Dušan Mastný, na kterého se dotáhl Diviš a Rubáš. Poté zaútočil Rubáš a náskok udržel až do cíle. Za ním dospurtovala dvojice Diviš a Mastný, usilující o bronz.

Zde jsou výsledky:
1. Tomáš Holub (AC Sparta Praha cycling) 1.46,35 2. Zdeněk Rubáš (AC Sparta) 1.58,20 3. Pavel Diviš (TGS Holoubkov) 1.58,32 4. Dušan Mastný (AC Sparta) 1.58,34 5. Josef Bohuslav (Rokycany) 1.59,32 6. Jiří Zajíček (Holoubkov) 1:59,33 7. Miroslav Balda (Holoubkov) 1.59, 42 hodin, atd.