Bulteriér napadl v Přívěticích dvě děvčátka, mladší útočil na obličej
Okamžiky, které dlouho nevymažou z paměti, prožily v Přívěticích na Rokycansku dvě sestry ve věku pěti a devíti let. V prostoru dětského hřiště na okraji obce děvčátka napadl v neděli odpoledne bulteriér. Vytrhl se vůdci z obojku, přeběhl celý fotbalový areál a vrhl se na děti. Starší skákal po zádech, takže měla roztrženou mikinu a škrábance. Té mladší útočil na obličej.
Ilustrační foto
|
Foto: Deník/Kučera Vladimír
„Poslala jsem dcerky za bývalým manželem. Potřeboval upravit zahradu, a tak s děvčaty vyrazila ven sousedka Jarmila Holubová. Terčem útoku rozzuřeného zvířete se stala také,“ popsala událost matka děvčat Zdena Hrabíková. Otec majitelky psa se prý sice snažil přivolat svěřence zpět, leč marně. Bulteriér na dívky skákal, poranil je v obličeji, takže následoval bleskový převoz do rokycanské nemocnice. Ošetření se u dětí obešlo bez šití, ale jejich doprovod má steh na palci. Stopy po agresivním ataku ovšem hned tak nezmizí. „Nehledě na psychiku. Sestry se teď hodně bojí. Nechtějí jít ani k pejskovi, kterého máme doma,“ doplnila Hrabíková, která vyzdvihla především statečnost opatrovatelky děvčátek.
Chovatelé posléze předložili očkovací průkaz a na tatínkovi chovatelky bylo znát, že ho incident mrzí. Přesto se případu věnují policisté z obvodního oddělení v Radnicích: „Podle zjištěných poznatků se pes vyškubl z obojku a zaútočil na dospělou ženu i dvě děti. Což je posuzované jako přestupek proti občanskému soužití,“ reagovala na dotaz policejní mluvčí Dagmar Brožová.
V Německu se vězni ohřejí, v Čechách budou i s bachaři v chladu
Prezidentské volby 2023
Druhé kolo prezidentských voleb proběhne v termínu 27. a 28. ledna 2023. Prezident se volí přímou volbou, dosavadní dvě přímé volby vyhrál Miloš Zeman. O názorech prezidentských kandidátů se dozvíte v unikátním seriálu Prezidentský souboji Deníku. O novinách pak v denním zpravodajství z voleb.
Kandidáti na prezidenta, kteří postoupili do druhého kola
Andrej Babiš, Petr Pavel
Ostatní kandidáti na prezidenta
Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Petr Pavel, Tomáš Zima
Přinášíme také návod, jak volit, a rozhovory s rodinnými příslušníky kandidátů.
Monika Babišová, Klára Fischerová, Robert Neruda, Jitka Divišová
Podívat se také můžete, jak probíhaly prezidentské volby v roce 2018.