ROKYCANY - Otomar Dvořák a Marie Holečková přiblíží ve čtvrtek 11. ledna od 16 hodin Tajemná místa Hořovicka a Zbirožska. Povídání o důvěrně známých lokalitách se odehrává v knihovně na rokycanském Masarykově náměstí.

BUŠOVICE - Nadšenci ze včelařské organizace v Bušovicích pořádají ples v pátek 12. ledna. Začíná v kulturním domě úderem 20. hodiny za doprovodu Classic Bandu a láká bohatá tombola. Předprodej vstupenek je zajištěn na telefonu 775 072 737.

Podívejte se, jak jste si v Bušovicích na podzim užívali Staročeské odpoledne:

Zdroj: Deník/Pavla Bočková

HRÁDEK - Také v pátek, ale už od 18 hodin, bude cestovatel Josef Hanton hovořit v sále hrádeckého Domu kultury o svých zážitcích z půlročního pobytu v Mexiku. Přiblíží posluchačům systém vzdělávání, turistický ruch a jiné postřehy ze vzdálené severoamerické země.

ZBIROH - Večerní hradozámecká prohlídka startuje v pátek 12. ledna od 18 hodin v areálu dominanty nad Zbirohem. Nutná je pro zájemce předchozí registrace (602 527 632 nebo pokladna@zbiroh.com).

DOBŘÍV - Zpívaná s kapelou Brdgrass je přichystaná na páteční večer v dobřívské Staré hospodě. O týden později, přesněji v sobotu 20. ledna tu budou pro gurmány připravené vepřové hody.

RADNICE - Kapela Sifon navštíví Radnice v sobotu 13. ledna. Doprovodí od 21 hodin účastníky taneční zábavy v sokolovně.