Zmapovali jsme okres a v přehledu přinášíme, kam se dá vyrazit.

Město Mirošov a společenská komise zvou kluky, holky a dospělé na pálení čarodějnic. Uskuteční se u místní sokolovny. Akci zahájí sedmnáctá hodina, kdy se bude zdobit májka. V 18.15 hodin pak dojde k zapálení ohně. Chybět nebude opékání špekáčků a soutěže pro děti.

Pohádkový statek v centru Vranovic berou útokem pohádkové bytosti z celého kontinentu. Sraz mají a vydrží tu prý až do pondělí. Důvodem je atraktivní program se soutěžní skřítkovskou cestou a představením pro malé i velké. V neděli od 16.16 hodin začne volba Miss čarodějka a všechny krasavice v masce mohou počítat s dárkem.
Čarodějné odpoledne v Hrádku u hasičské zbrojnice zahájí nedělní 15. hodina. Na pořadu odpoledne je nejprve stavění májky, jehož se ujmou májovníci a přizvaní siláci. Potom už prostranství bude patřit sletu vyparáděných čarodějnic, které se absolvováním soutěžních disciplín pustí do zápolení o titul Kanimůra 2017. Dále je v plánu posezení u ohně s opékáním uzenin. Pro účastníky je připravená také módní přehlídka. Na akci se podílí hasiči, spolu s pionýry a městem.

Sbor dobrovolných hasičů v Podmoklech také zve na akci. Uskuteční se na fotbalovém hřišti od 16.30 hodin. Chybět nebude občerstvení a soutěže pro děti. „Masky a převleky jsou vítané. Dobrá nálada je nutností,“ vzkazují organizátoři.
V neděli v deset hodin jsou také zvaní malí i velcí pomocníci k rybníku ve Vejvanově ke zdobení májky. Hlavní program odstartuje v šestnáct hodin stavěním máje. V 16.30 hodin pak vystoupí malí čarodějové a čarodějnice. V programu nechybí soutěže pro děti a opékání špekáčků.

Slet a pálení čarodějnic se uskuteční i v Holoubkově. Sraz je v osmnáct hodin na hasičském cvičišti. Chybět nebudou soutěže pro všechny přítomné, volba malé i velké Miss čarodějnice a diskotéka.
Májka nebude chybět ani v Němčovicích. V patnáct hodin jí na náves dopraví hasiči, dojde k jejímu ozdobení a vztyčení. Poté už se budou opékat uzeniny.

Lampionovým průvodem začínají také máje v Příkosicích. Tradičně se děti sejdou v prostorách u školky, ke si opečou buřtíky. Později se vydají na průvod obcí.

V Kornaticích se začíná v sedmnáct hodin. Akci organizují místní hasiči. V programu samozřejmě nechybí táborový oheň a hlídání májky.

Sbor dobrovolných hasičů ze Strašic pořádá od patnácti hodin u hasičské zbrojnice Pálení čarodějnic. Během akce proběhne soutěž o nejlepší čarodějnický kostým. K občerstvení budou připraveny buřty. Z důvodu pořádání této akce, bude uzavřená komunikace od hlavní brány do bývalých kasáren směrem k hasičské zbrojnici.