VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cekovský rybník vydal další vánoční šupináče

Zbirořsko- Zbirožští rybníkáři zakončili sezónu výlovů. Jejich dvoudenní snaha tentokrát vynesla na čtyři sta padesát metráků kaprů a vedlejší ryby

6.11.2010
SDÍLEJ:

Vody Cekovského rybníka loupeživí kormoráni nevyplenili tak jako v případě nedalekých rybníků u Kařeza, na Vánoce bude ryb dost. Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Čtyři sta padesát metráků ryb za dva dny vydal Cekovský rybník. Pro Rybniční správu J. C. M. Zbiroh to byl poslední výlov sezóny. Sotva odtroubili jeho konec, rybníkáři si oddechli, že řádění kormoránů se neprojevilo tak drasticky jako v případě Kařezských rybníků.

„Odhadem tu chybělo tak čtyři tisíce kusů. Přičítáme to hlavně zásahům kormoránů. Ještě ráno před výlovem jsme je odháněli. V případě pytlačení lidí by se jednalo o desítky, ne tisíce chybějících ryb,“ sdělil šéf rybníkářů Jandera. Dodal, že za řádění kormoránů, kteří jsou zvláště chráněnými živočichy, budou žádat odškodnění. Pokud ho dostanou, stejně ale výši ztrát nepo– kryje. „Vypočítává se v po mě– ru k násadě a sekundární ško– da, kolik bychom mohli utržit za dospělé jedince, zohledněná není,“ vysvětloval Jandera.

Vylovené ryby naproti tomu hospodáře potěšily. Hlavním chovným sortimentem byli kapři, ale Cekovský vydal i amury, plotice a štiky. „Kapři jsou pěkní. Výběru – to jsou kusy o hmotnosti od dvou a půl kila, bylo asi tři sta padesát metráků. S těmi počítáme na vánoční trh, posílí předchozí zásoby. Menší kapři, do dvou kil čtyřiceti, jsou určení na export. V cizině je totiž, narozdíl od nás, zájem o menší ryby,“ objasnil Jandera.

Pokud jde o ceny vánočních ryb, kapr bude ve zbirožských sádkách k mání opět za 73 Kč za kilogram a stejná váha amura vyjde na 75 Kč. „Ceny už platí i při nynějších pravidelných prodejních čtvrtcích,“ informovali zbirožští rybníkáři.

Autor: Božena Šopejstalová

6.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení