Ceny nemovitostí v okrese opět klesly. Majitelé realitních kanceláří na Rokycansku však shodně hlásí propad v prodeji. Problém vidí ve velké konkurenci dalších kanceláří a také v současné ekonomické situaci. Někteří z nich dokonce uvažují, že ukončí živnost, protože vykazují ztrátu.

„Letos je to s prodejem určitě ještě horší, než vloni. Současná krize je v tomto oboru dost znát. Prodal jsem zatím jen dva byty, dva domy a snad jednu chatu. Jsem hodně v mínusu a momentálně opravdu uvažuji o ukončení realitní činnosti,“ sdělil majitel rokycanské realitní kanceláře Milan Ševčík.

Problémem je podle něj také velká konkurence. „Je to vážně neúnosné, přitom naše kancelář byla jednou z prvních tady na Rokycansku. V současnosti je jich tu asi dvanáct a okresní město spadá i pod dosah realitek z Plzně,“ dodal Ševčík.

Ceny nemovitostí letos klesly podle odhadů odborníků přibližně o pět až deset procent, lidé ale stále čekají na ještě větší pokles cen. Průměrný byt tři 3+1 v Rokycanech přitom teď mohou zájemci pořídit už přibližně za milion a čtyři sta tisíc korun.

S koupí bytu stále ještě otálí, kvůli čekání na nižší cenu také Kamila Kováčová. „Měli jsme s partnerem zájem o byt už letos v zimě, dokonce jsme si i část peněz našetřili. Pak jsme to nějaký čas jak se říká neřešili, protože nám do plánu vstoupily jiné problémy. Mezitím se ceny ještě snížily, takže zatím stále vyčkáváme a vybíráme ideální lokalitu,“ svěřila se Kováčová.