VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Centrum stojí téměř pět milionů

Rokycany - Na financování novinky se podílí především ministerstvo. Město přidá patnáct procent.

18.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Deník/ Petr Šilar

Vláda vytyčila základní směřování ke zkvalitňování veřejné správy, snížení finančních nároků na chod administrativy, zajištění transparentnosti výkonu veřejné správy, přiblížení veřejné služby občanovi a zajištění jejich maximální dostupnosti a kvality.

Mimo jiné byl vyhlášen Integrovaný operační program „Na rozvoj služeb EGovernmentu v obcích – výzva 06“. V rámci tohoto projektu bylo zastupitelstvem města Rokycany schváleno v roce 2010 vybudování technologického centra ( TC).

TC jsou určena zejména k provozu :

  • √ spisových služeb včetně pracovních datových úložišť, elektronické spisovny a rozhraní na datové schránky ve vazbě na implementaci zákona č. 300/2008 Sb. o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů,
  • √ systémových služeb a dalších aplikací provozovaných pro potřeby samosprávy měst a obcí,
  • √ centrálních projektů, zejména pro implementaci potřebných komponent základních registrů

V TC je rovněž možné provozovat pro vlastní potřebu obce s rozšířenou působností jakékoliv aplikace, primárně však slouží k zajištění podpory elektronizace celého správního obvodu.

Předpokládané náklady budou činit cca 4,8 milionu korun. Z toho 85 procent nákladů budou činit dotace z ministerstva vnitra, 15 procent bude hradit město.

V roce 2010 byla zhotovena studie proveditelnosti na TC. V letošním roce probíhají přípravné a schvalovací práce na zadávacím znění pro výběrové řízení. Samotné vybudování TC musí být dokončeno do 29. června 2012.

18.11.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Ilustrační foto.

Plzeň schválila novou vyhlášku proti hazardu

Florbalové týmy gymnázia a Jižního hrály krajské finále

Rokycany – Hala gymnázia patřila aktérům florbalového turnaje škol. Krajské finále oslovilo kluky i děvčata ze šestých a sedmých tříd regionu, přičemž vítězové si zajistili postup do republikové kvalifikace (24. ledna v Plzni).

Sluchově postižení se opět sejdou

Rokycany – Poradní den, který pořádá Místní organizace sluchově postižených Rokycany jednou měsíčně, se mimořádně posouvá už na úterý 19. prosince.

U studentů bodoval Jiří Drahoš i Miloš Zeman

Plzeňský kraj - Nejtěsnější výsledek studentských prezidentských voleb, jež se tento týden konaly, zaznamenal Plzeňský kraj.

Víčka se sbírají do konce roku

Rokycany, Kamenný Újezd – Už více než dva roky sbírají čtenáři Rokycanského deníku víčka pro Honzíka Šmejkala z Hrádku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT