Pátek prvního října v Rokycanech zcela uzavře silnice třetí třídy č. 11724, vedoucí z Rokycan na Dobřív. K uzavírce dojde v prostoru pod železničním mostem v Pivovarské ulici, kde zatím dopravu řídily semafory. Důvodem opatření je demolice stávající mostní konstrukce a silnice bude uzavřená až do čtvrtka 7. října.

Trasa objížďky vede přes Kamenný Újezd, Hrádek a Mirošov na Dobřív. Kvůli omezené podjezdné výšky pod železničním mostem u rokycanského zimního stadionu je ale rozdělená.
„Osobní automobily zamíří z kruhového objezdu na silnici 605 přímo na Mirošov,“ uvedl mluvčí radnice Jan Engler.
Nákladní automobily se vydají po silnici II/605 na kruhový objezd v Plzeňské ulici a odtud po Šťáhlavské a Boženy Němcové do Zeyerovy, dále po společné trase.

Linkové autobusy pojedou po objízdné trase do Hrádku, kde odbočí směrem na Pavlovsko a napojí se na původní trasu. U linek ČSAD autobusy Plzeň č. 470010, 470150, 470320 nebudou obsluhované následující zastávky:

Rokycany, Pivovarská, ve směru od Strašic, náhradní zastávka Rokycany Železná,
Rokycany, pivovar,
Rokycany, u statku,
Kamenný Újezd, rozcestí
Hrádek nad závodem.

U linky 470060 nebude obsluhována zastávka Rokycany, Pivovarská

Linka č. 2210046 Hořovice - Plzeň společnosti PROBO BUS, a.s. nebude obsluhovat zastávku Hrádek, nad závodem. Místo zastávky Rokycany, Pivovarská bude náhradní zastávka Rokycany, Železná. Pro směr do Hořovic nebude obsluhována zastávka Hrádek, nad závodem.
„Průchod pod mostem bude zcela uzavřen i pro pěší a cyklisty, kteří mohou využít stezku na levém břehu Klabavy. Ta bude v době zahájení uzavírky Pivovarské zpřístupněna,“ informoval Engler.