Někteří klienti cestovních kanceláří v Rokycanech si vybrali pro svoji dovolonou místo, jež nabízí kromě koupání i jiné možnosti vyžití. Jedněmi z nich jsou také manželé Petrusovi. „Míříme do jižních Čech, konkrétně do Českého Krumlova. Zamluvili jsme si hotel s krytým bazénem, saunou a různými procedůrami,“ svěřili se nedávno. Přesto doufají, že se počasí alespoň trochu umoudří, aby mohli poznávat také krásy okolí. „Když se udělá lépe, budeme rádi. Když ne, nevadí, při výběru jsme počítali i s touto variantou,“ shodují se.

V tom, že turisté cestu neruší, hrají rovněž velkou roli peníze. „Záleží na všeobecných podmínkách dané cestovní kanceláře. Pokud klienti zruší cestu kvůli počasí třeba tři dny před odjezdem, mohou přijít až o celou částku,“ sdělila Michaela Baťková z rokycanské Bohemia Trans. Pojištění storna se vztahuje pouze na nemoc. Jestliže si jej cestovatelé uzavřou a omarodí, pojišťovna mu může proplatit až 80 procent z ceny.

V době celozávodních dovolených se stejně jako každý rok těší velké oblibě zájezdy na last minute. Ty si ale lidé kupují zvláště do zahraničí. „Jednoznačně vede Turecko, řecké ostrovy a také Bulharsko. Ojediněle nyní prodáváme i pobyty v chatkách v Čechách. Tuto možnost volí kvůli ceně především rodiny s dětmi,“ sdělila Renata Živná z rokycanské cestovní kanceláře Škoda Avia Tour.