ROKYCANY - Pozorovací čtvrtek je i 23. března od 19 hodin přichystaný v areálu hvězdárny nad okresním městem. Atraktivní je hned pátek 24. března, neboť v rámci Dne planetárií a hvězdáren je tu otevřeno opět od 19 hodin. Prostřednictvím virtuální reality se návštěvníci přenesou na Venuši či k mezinárodní vesmírné stanici. Ti neojodolnější mohou pokračovat při Messierovském maratónu.

STRAŠICE - Muzeum Středních Brd Strašice a tamní knihovna zvou ve čtvrtek 23. března na přednášku Tomáše Makaje. Badatel přiblíží historii loveckého zámečku Tři trubky, a to od 17 hodin v malém sále Společenského domu.

Oprava kostela v centru městyse Zvíkovec pokračovala snesením báně.
Zvíkovečtí díky opravě báně kostela nahlédli do dokumentů z 19. století

ZBIROH - Dětská prohlídka zámku nad Zbirohem začíná v sobotu 25. března ve 13.30 hodin. Malí i odrostlejší účastníci se musí předem registrovat na 602 527 632 nebo na pokladna@zbiroh.com.

RADNICE - V neděli 26. března od 13 hodin se koná v radnické sokolovně dětský maškarní bál. Odpoledne bude plné zábavy, her a hudby. Připravena je bohatá tombola a pořadatele potěší masky i převleky dětí a rodičů. Občerstvení je zajištěné, vystoupí kouzelník. Nechybí ani fotokoutek, v němž Zuzana Kořínková zvěční kluky a děvčata v maskách. Vstupné pro dospělé 150 Kč, děti zdarma.

Petr Kozler se v lokalitě za Mýtem usadil před sedmi lety. Pochvaluje si spolupráci se strážníky
Chataři v Kařízku si cení hlavně klidu. Do města nechtějí

EJPOVICE - Velikonočně laděný jarmark se uskuteční v sobotu 25. března mezi 10. a 17. hodinou v sále ejpovické restaurace U Salcmanů. S dílničkami pro děti a širokým spektrem svátečního zboží.