Nepřeberné množství vzpomínek kolovalo sálem rokycanské Střelnice. Setkali se tu muži i ženy, kteří odcházeli do důchodu ze zdejší nemocnice.
„Máme přes sto členů. Zaplatíme vám oběd, přidáme dvacet korun na občerstvení, ale víc si dovolit nemůžeme,” přiznal šéf odborové organizace František Kuneš. Radost měl z letošního uzavření kolektivní smlouvy i z nárůstu mezd, přestože zaměstnanci dostali jen kolem dvou procent. „A protože jsem zapomněl přichystaný proslov doma, požádám o vystoupení paní ředitelku,” věděl si rady Kuneš.

Hana Perková se nejprve vrátila k akci Děkujeme-odcházíme. Přece jen destabilizovala chod zdravotnického zařízení a uzavřena musela být interna C.
V dalších měsících se Rokycany staly členem holdingu Plzeňského kraje a pokud jde o ryze místní investice, podařilo se vylepšit vybavení laboratoří. „Trochu se přestalo mluvit o centrálním tomografu, ale neznamená to, že jsme se tohoto přístroje vzdali. Budeme bojovat a platí to i o zachování oddělení. Co by to bylo za okres bez porodnice,” zdůraznila představitelka akciové společnosti. Upozornila účastníky, že rámcové smlouvy jsou uzavřeny do konce roku 2012, takže žádné katastrofické scénáře se zatím nechystají.