close Logo Deník na návštěvě. info Zdroj: Deník zoom_in Logo Deník na návštěvě. Místní nezastírají, že to mají blíž do devět kilometrů vzdálených Hořovic než do Rokycan, kde navíc musí počítat do konce roku s objížďkou Svojkovic. „Když jedu k lékaři, hned si v hořovických prodejnách nakoupím,“ přiznává starousedlík Jindřich Fišer. Hrával v minulosti druhou hokejovou ligu za Holoubkov a během hrabání trávy vzpomínal, jak před cestou na tréninky i zápasy musel odklízet padající sníh. Na vlastní dopravní prostředky tu lidé spoléhají dál. Obcí sice vedou linky ke Středočechům nebo na nádraží v Kařezu, ale s jejich využitím to není slavné.

Prodejna smíšeného zboží sice v obci chybí, ale hospodu tu najdete. Jmenuje se Na Klondajku a důvěrně ji znají především cykloturisté. Už pohled na nabídku dráždí chuťové buňky. Pikantní hermelín s ořechy, utopenci, párky, klobásy, tlačenky nebo domácí chléb se sádlem, škvarky a cibulí. To znamená pro sportovce cenný přísun energie. „Otevřeno je tu vždy ve druhé polovině týdne a mám radost, že to provozuje obětavá paní z Újezdu,“ konstatoval starosta Josef Plecitý.

Zajímavé je, že v napohled nezajímavém místě se prohánějí policisté. Začátkem roku při zákazu opuštění okresů to bylo znatelné, ale také nyní jsou tu hlídky často.