VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodci v Rokycanech se dočkali

Rokycany – Nepohodlí cestujících na rokycanském nádraží páteční 18. hodina z velké míry ukončí. Obcházení po provizorní přístupové komunikaci u starého nádraží, směřující přes staveniště a provozovanou kolej, se stává minulostí.

4.12.2009
SDÍLEJ:

Přes horečné tempo prací, panujících ve čtvrtek na nádraží v Rokycanech, představitelé firmy provádějící rekonstrukci železniční stanice tvrdí, že v pátek večer bude nově upravené nádraží, včetně větší části přilehlého podchodu, dáno do provozu. Foto: DENÍK/ Božena Šopejstalová

Zatímco konec června v rámci optimalizace železniční trati odstartoval i rekonstrukci rokycanského nádraží, nyní se završila druhá etapa jeho přestavby. Jedná se o zprovoznění takzvané sudé skupiny železniční stanice, což je část kolejiště bližší k výpravní budově. Tím jsou práce na železniční stanici Rokycany téměř hotové.

V souvislosti s událostí stavbaři slibovali i zprovoznění původního podchodu u nádraží, který rovněž procházel celkovou přestavbou. Závazek zatím ale splní jen částečně.

„Podchod zprovozní v takovém rozsahu, aby se jím mohli cestující dostat na obě nová ostrovní nástupiště ve stanici,“ informoval mluvčí MěÚ Rokycany Jan Engler.

Z Dukelské ulice lze tedy do podchodu opět vstoupit, a to po zbrusu novém schodišti. Až na náměstí 5. května jím ale jako dříve zájemci prozatím neprojdou. Jen na peron. Z druhé strany bude podchod přístupný také po schodišti, nově vybudovaném mezi výpravní budovou a kolejištěm.

„Přímý, a zároveň bezbariérový, vstup do podchodu z prostoru před nádražím (poz.: náměstí 5. května) zůstane uzavřený do osmadvacátého února příštího roku,“ doplnil Engler. Padlo rozhodnutí, že nad rámec původního projektu má být ještě víc přebudovaný. „Rozsah rekonstrukce je podle informací, které dostalo město, zatím pořád v řešení,“ upřesnil mluvčí.

„Město dělá projekt na park u nádraží. Možná je předělání vstupu do podchodu reakcí na to. Zatím nevím,“ zvažoval starosta Jan Baloun. „Každopádně zpřístupněním části podchodu odpadne obcházení města.“

S názorem není sám. „Bydlím u Rakováčku a na cestu do práce i zpátky jsem musel počítat skoro s půl hodinou navíc. Podchod vlastně spojuje jihozápadní část města s centrem. Škoda, že nebude zpřístupněný celý a lidé musí projít nádražím,“ konstatoval Pavel Zeman.

Pro tělesně postižené problémy s obcházením zatím neskončí. „Schody jsou zásadní překážkou,“ poukazuje Václav Svoboda. Tři v podchodu naplánované výtahy totiž ještě nebudou fungovat.

„Způsobily to technické a legislativní důvody. Zprovoznění výtahů nezávisí na nás, coby zhotoviteli stavby,“ informoval za rekonstrukci trati provádějící firmu Skanska Petr Kubrycht. Předpokládá, že před Vánoci by ale výtahy už mohly být v provozu.

Co se týče nového podchodu pod tratí u sokolovny, je stavebně dokončený. K předání do provozu však dojde až po vybudování přístupových chodníků z obou stran jeho ústí. Předpokládaný termín zní: březen 2010.

Autor: Božena Šopejstalová

4.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení