„Nepozorujeme žádný nárůst nemocnosti. Sem tam nachlazení, ale počet případů nepřevyšuje běžný stav,“ dozvěděli jsme se v ordinaci doktorky Krejčíkové ve Strašicích.

Zbirožská lékařka Věra Floriánová má podobnou zkušenost: „Pacienti přicházejí hlavně s potížemi souvisejícími s nachlazením. Katary horních cest dýchacích jsou v obvyklé normě, typickou chřipku jsme tu zatím neměli,“ sdělila.

Ve Stupně doktor Pavel Hrnčiřík konstatoval, že chřipky dosud v oblasti nejsou. „Z onemocnění převažují katary horních cest dýchacích a průduškové potíže. „Občas se objeví i nějaká angína, chřipky zatím ne,“ informoval.

„Proti srovnatelným obdobím je v současnosti klid, chřipky nejsou a angín je málo. Ani s postižením horních cest dýchacích momentálně příliš pacientů neevidujeme,“ uvedla včera také rokycanská lékařka Václava Hronová.

Za doktorem Zdeňkem Rottenbornem chodí v Rokycanech pacienti hlavně s kašlem a rýmou, provázenými teplotami. „Chřipky už se také objevují, ale v malé míře,“ slyšeli jsme.

Plicní specialista Josef Veverka má zkušenost, že teď jsou to především virové infekty, co lidi trápí. „Bakteriální komplikace lze očekávat v pozdějším období,“ míní. Větší zvýšení případů proti normě dosud v ambulanci, nacházející se v nemocnici, ani v janovské léčebně nezaznamenal. „Vliv mrazivého počasí na naše pacienty tedy zatím příliš nepozorujeme,“ říká. „Je ale pravda, že ti s chronickým onemocněním už jsou poučeni. Aby si nezhoršili stav, pokud možno za panujících mrazů nevycházejí,“