Obecní úřad loni od majitele budovu za půl milionu odkoupil. „Skoro dvacet let ji nikdo neobýval. Nebyla tedy v dobrém stavu. Vzhledem k tomuto faktu a hlavně umístění stavby v nebezpečné zatáčce zastupitelstvo rozhodlo o demolici objektu,“ informoval starosta Miroslav Kroc.

Vybraná firma zahájila přípravy na přelomu února a března. Nešlo jen o odborné odpojení od vody a elektřiny, dělníci museli vyklidit sklepy, zlikvidovat septik a podobně. Potom teprve mohli přistoupit k vlastní demolici budovy. „Připlatili jsme si za to, aby všechno probíhalo podle ekologických požadavků, a také dohlédli na to, že firma materiál opravdu roztřídila a odvezla, kam jednotlivé suroviny patří,“ informoval Kroc. Demolice s následnou úpravou plochy stála zhruba 330 tisíc korun.

„Je to paráda. Teď ať jedu shora či odspodu, vždycky auta v protisměru vidím už na dálku. Serpentina byla opravdu nebezpečná a ani zrcadlo na tom příliš nezlepšilo. Navíc bývalo i zamrzlé či zamžené,“ konstatovala Leona Holubová.

Kvůli zlepšení bezpečnosti chodců pracují představitelé obce i na tom, aby se konečně dalo přistoupit k dokončení naplánované sítě chodníků. Konkrétně se jedná o vybudování části mezi dolním Stupnem a základní školou. Na navržených parametrech a dalších náležitostech se zainteresované instituce pořád nemohou shodnout. Chodník by vyúsťoval právě v blízkosti zbouraného Chudobince.