Potvrzení vedení o optimalizaci personálního obsazení v hrádeckých železárnách vyvolalo mezi lidmi značnou odezvu. Nemálo z nich nezapomnělo svůj názor připsat do internetové diskuze. Zde jsou jen některé z nich:

„Je jen velká škoda, že holding tohoto podniku dokáže propustit lidi, kteří tam pracují desítky let, a jinou koncepci nemá. O vyplácení mezd ani nemluvě. Propouští lidi pro nadbytečnost a přitom šoupou lidi, jak se jim hodí, myslím kamarády. A co na to odbory? Slepě mlčí již několik let. Výroba je zastaralá, a tím i neefektivní. Nejdůležitější je momentálně upratovat, to jisto jistě obrátí stav k lepšímu. Škoda slov," připsal pod článek Jan.

„Dělám v podniku již přes dvacet let. Překonali jsme různé druhy krizí, ale co se tam děje nyní, mi rozum opravdu nebere… Aby tam místo jednoho trochu schopného slovenského ´managera´ nabrali tři za účelem propouštění a zároveň navýšení výroby, kteří nejsou schopní ničeho a hlavně ničemu nerozumí?!?! To se máme, jen tak dál!" svěřil svůj názor údajný zaměstnanec vystupující pod jménem Pepan.

Na facebooku nebyla situace jiná.

Vilma Altmanová: „Jo ono se tomu říká optimalizace…a pak se naberou cizinci !"

Ludmila Hanzelínová: „Stejné je to v Plzni…Ať se mají dobře agentury, že? Ruka ruku myje."

Martin Lang: „Panu Zemkovi a jeho takzvaným manažerům by slušela stáž v Turecku. Snad by se alespoň trochu něčemu přiučili."